* Bindesbøl * Toftegaard * Baunegaard * Godrum * Skovgård & Skov Eriksens * Gødsbøl * Vester Amlund * Fiskesøerne & Anneksgaardsskov * Inger´s * Return*

Se årets Jagter i Lindeballe området.

Jagtåret 2016/17

Ingen indformation

Jagtåret 2015/16

Drivjagt den 23.01.-2016

Drivjagt den 10.01.-2016

Trykjagt den 28.12.-2015

Drivjagt den 13.12.-2015

Drivjagt den 28.11.-2015

Drivjagt den 14.11.-2015

Drivjagt den 01.11.-2015

Drivjagt den 17.10.-2015

****************************

Jagtåret 2014/15

Trykjagt den 24.01.-2015

Trykjagt den 11.01.-2015

Trykjagt den 28.12.-2014

Drivjagt den 14.12.-2014

Drivjagt den 29.11.-2014

Drivjagt den 16.11.-2014

Drivjagt den 01.11.-2014

Drivjagt den 19.10.-2014

Drivjagt den 04.10.-2014

****************************

Jagtåret 2013/14

Trykjagt den 25.01.-2014

Drivjagt den 12.01.-2014

Trykjagt den 28.12.-2013

Drivjagt den 15.12.-2013

Drivjagt den 30.11.-2013

Drivjagt den 17.11.-2013

Drivjagt den 02.11.-2013

Drivjagt den 20.10.-2013

Drivjagt den 05.10.-2013

****************

Jagtåret 2012/13

Drivjagt den 19-01-2013

Drivjagt den 05-01-2013

Drivjagt den 15.12 2012

Drivjagt den 02.12 2012

Drivjagt den 17.11 2012

Drivjagt den 04.11 2012

Drivjagt den 21.10 2012

Drivjagt den 06.10 2012

****************

Jagtåret 2011/12

Afslutning D. 04.02 2012

Drivjagt D. 29.01 2012

Drivjagt D. 14.01 2012

Drivjagt D. 28.12 2011

Drivjagt D. 10.12 2011

Drivjagt D. 26.11 2011

Drivjagt D. 13.11 2011

Drivjagt D. 30.10 2011

Drivjagt D. 15.10 2011

*****************

Jagtåret 2010/11

Drivjagt d.15.01.-2011

Drivjagt d.28.12.-2010

Drivjagt d.11.12.-2010

Drivjagt d.27.11.-2010

Drivjagt d.13.11.-2010

Drivjagt d.31.10.-2010

Drivjagt d.16.10.-2010

Drivjagt d.03.10.-2010

****************************

Andejagt d.26.09-2009

Åretsfiskedag

Året i Lindeballe: Februar

Billeder 2008

Billeder 2006 og 2007